Offnungszeiten:

jeden Tag von 9:00 bis 17:30Uhr

Grabhügel „Golyama Kosmatka“
jeden Tag von 9:00 bis 17:30 Uhr

Tempel im Grabhügel "Schuschmanez"

Ethnographisches Komplex "Kulata"

Haus Petko Staynov

Dienstag  -  von 9:00 bis 12:00

Mittwoch - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Donnerstag - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Freitag -  von 13:00 bis 18:00

Samstag – von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Премиера на книгата „Послания от Лафландия”

Авторът Цвета Пилигрим и издателят Яница Станчева Ви канят на премиерата на книгата „Послания от Лафландия”. Заповядайте на 21 октомври (понеделник) 2019 г. от 17:30 часа в Музей на розата

За книгата
Помагалото „Послания от Лафландия” е екопомагало за чаровници от 5 до 10+ години. Рецензент на книгата е проф. д-р Цонка Каснакова – преподавател в Тракийския университет, директор на ИМ – Харманли. Отзиви за помагалото: доц. д-р Ваня Петрова – зам. декан на Педагогически факултет на Тракийски университет

За автора

За себе си Цвета Пилигрим споделя, че е родена в града на младостта - Димитровград. Тя е завършила Софийски  университет “Климент Охридски“, специалност „Педагогика“. Омъжена е  и има две невероятни дъщери и двама чаровни десет годишни внука – Борис Антонио и Стефан.  „Определям себе си като човек с несломим дух и  неподправена жизнерадост. Живея по законите на красотата и  хуманността. Пацефист съм по душа и непоправим алтруист. Вселенският разум води сърцето ми, а Божиите закони определят битието и съзнанието ми. Философията на прошката е основен двигател в общуването ми с  хората.”, разкрива за себе си чаровната Цвета Пилигрим. Цвети обича театъра и киното. Страстта й към четенето на книги е пословична. Гражданското образование е нейната най-голяма  слабост. „Пътешествията ме зареждат с оптимизъм и хармония.”, с усмивка признава Пилигрим. Цвета Пилигрим е автор на детски книги и помагала, консултант е по  позитивна психотерапия и е сертифициран инструктор по лечебен смях.

Премиерата се организира с любезното съдействие на ИМ ‘Искра” и Гинка Щерева – омбудсман град Казанлък