Offnungszeiten:

jeden Tag von 9:00 bis 17:00Uhr

Grabhügel „Golyama Kosmatka“
jeden Tag von 9:00 bis 17:00 Uhr

Tempel im Grabhügel "Schuschmanez"

Ethnographisches Komplex "Kulata"

Haus Petko Staynov

Dienstag  -  von 9:00 bis 12:00

Mittwoch - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Donnerstag - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Freitag -  von 13:00 bis 18:00

Samstag – von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

До всички приятели и сътрудници на Исторически музей „Искра”:

Скъпи колеги, съграждани и приятели на  Исторически музей „Искра“,

Въпреки, че поради епидемиологичната обстановка и борбата с Covid-19 работният ни процес, като международна културно-историческа дестинация, е временно прекратен, както и достъпът на историци, археолози и студенти до специализираните научни и краеведски издания на музея, можете да се запознаете  онлайн със статиите, които са резултат от реализирани научно-изследователски проекти на музейните специалисти.

Едно от най-новите изследвания (по материали от фондовете и архивите на музея) описва жилищата на първите носители на Европейската цивилизация, заселили се на територията на днешния град Казанлък преди осем хиляди години. Екипът на музей „Искра“ ще предостави и електронни варианти на последните издадени сборници от  материали с научен и краеведски характер, които скоро ще са качени на сайта на музея. Там ще откриете достъпна информация, снимков материал и описания на древни структури и съоръжения, от осъществените археологически разкопки, които са важна част от изследователската програма на института. Ние ще продължим да сглобяваме историческия пъзел, от фрагментите на миналото, с които разполагаме във фондовете и експозициите, за да ви го представим по достоверен и увлекателен начин.

Нека бъдем отново заедно в миналото, настоящето и бъдещето. Бъдете здрави!

Останете си вкъщи!