Horario:

Copia de la Tumba tracia de Kazanlak

Tumba de Seuthes III
Todos los días de 9:00 a 17:00

Templo en el montículo - "Shoushmanets"

Complejo Etnográfico "Kulata"

Casa museo Petko Staynov
Martes –de 09:00 a 12:00h.
Miércoles – de 9:00-12:00h y de 13:00-18:00h.
Jueves – de 9:00-12:00 h y de 13:00-18:00h.
Viernes - de 13:00 a 18:00h.
Sábado – de 9:00-12:00 h y de 13:00-18:00h.

До всички приятели и сътрудници на Исторически музей „Искра”:

Скъпи колеги, съграждани и приятели на  Исторически музей „Искра“,

Въпреки, че поради епидемиологичната обстановка и борбата с Covid-19 работният ни процес, като международна културно-историческа дестинация, е временно прекратен, както и достъпът на историци, археолози и студенти до специализираните научни и краеведски издания на музея, можете да се запознаете  онлайн със статиите, които са резултат от реализирани научно-изследователски проекти на музейните специалисти.

Едно от най-новите изследвания (по материали от фондовете и архивите на музея) описва жилищата на първите носители на Европейската цивилизация, заселили се на територията на днешния град Казанлък преди осем хиляди години. Екипът на музей „Искра“ ще предостави и електронни варианти на последните издадени сборници от  материали с научен и краеведски характер, които скоро ще са качени на сайта на музея. Там ще откриете достъпна информация, снимков материал и описания на древни структури и съоръжения, от осъществените археологически разкопки, които са важна част от изследователската програма на института. Ние ще продължим да сглобяваме историческия пъзел, от фрагментите на миналото, с които разполагаме във фондовете и експозициите, за да ви го представим по достоверен и увлекателен начин.

Нека бъдем отново заедно в миналото, настоящето и бъдещето. Бъдете здрави!

Останете си вкъщи!