Български (България)English (United Kingdom)French (France)Spanish (Spain)German (Germany)

Offnungszeiten:



Historisches Museum "Iskra"
jeden Tag von 9:00 bis 17:30Uhr


Museum der Rose
jeden Tag von 9:00 bis 17:30Uhr


Thrakische Grabstätte in Kazanlak
jeden Tag von 9:00 bis 17:00Uhr



Grabhügel „Golyama Kosmatka“
jeden Tag von 9:00 bis 17:00 Uhr


Tempel im Grabhügel "Schuschmanez"

jeden Tag von 9:00 bis 17:00 Uhr

Ethnographisches Komplex "Kulata"

jeden Tag von 9:00 bis 17:00 Uhr



Haus Petko Staynov

Dienstag  -  von 9:00 bis 12:00

Mittwoch - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Donnerstag - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Freitag -  von 13:00 bis 18:00

Samstag – von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Краеведски четения 2020 година - програма

altНа 30.10.2020 г. /петък/  в Мултимедийна зала на Исторически музей „Искра” от 10:00  часа ще се проведат Краеведски  четения 2020 година


ПРОГРАМА:

  • 10:00 ч. – 10:15 ч. За Ясеново – Росен Георгиев
  • 10:15 ч. – 10:30 ч. Още за една от жертвите на Ботевите „Примери от турско правосъдие”  - Христо Христов
  • 10:30 ч. – 10:45 ч. Неделното училище към храм „Св. Троица” гр. Казанлък, 1993 – 1996 г. - Лилия Димитрова
  • 10:45 ч. – 11:00 ч. Чемширените и цветни градинки в павелбанските дворове и в парка - Гергана Гечева
  • 11:00 ч. – 11:15 ч. Малка сага за творческия живот на Лилия Димитрова – Ганка Стойчева
  • 11:15 ч. – 11:30 ч. Участието на 56-ти пехотен полк в заключителния етап на Първата световна война – д-р Чавдар Ангелов, НПМ „Шипка-Бузлуджа”
  • 11:30 ч. – 11:45 ч. Десет есенни казанлъшки културно-исторически екскурзии – Христо Ангелов
  • 11:45 ч. – 12:00 ч. Мистични ритуали в тракийските храмове от Долината на тракийските царе – д-р Косьо Зарев
  • 12:00 ч. – 12:15 ч. За ползата от ученическите клубове „Млади възрожденци”. Шест години ученически клуб „Млади възрожденци” към ОУ „Христо Ботев” с. Енина – Гриша Горецов
  • 12:15 ч. – 12:30 ч. Тържествено отпразнуване на първата годишнина от Освобождението на Казанлък през 1878 г. – Даниела Димитрова, НПМ „Шипка-Бузлуджа”
  • 12:30 ч. – 12:45 ч. Христо Стамболски – лекар и виден обществен деец – Златина Чорева, НПМ „Шипка-Бузлуджа”